Adaptacja w przedszkolu


Adaptacja w przedszkolu bywa dla dzieci i ich rodziców stresującym okresem. Dlatego dzieciom rozpoczynającym naukę w Przedszkolu Żyrafa oferujemy dwutygodniowe zajęcia adaptacyjne, podczas których mogą poznać kolegów i koleżanki z grupy, a także nauczycieli, a rodzice mogą przekonać się o wysokich standardach opieki utrzymywanych w naszym przedszkolu.  Zajęcia adaptacyjne odbywają się przez godzinę w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.  Zajęcia adaptacyjne są bezpłatne.

Adaptacja – Dwa dni próbne

Priorytetem jest dobro dziecka, zwłaszcza w okresie w którym być może po raz pierwszy raz w życiu zostanie ono pod opieką obcych mu ludzi. Dlatego w naszym przedszkolu istnieje także możliwość skorzystania z bezpłatnych dwóch dni próbnych, podczas których rodzic wraz z dzieckiem może spędzić czas w przedszkolu, zobaczyć jak dziecko czuje się wśród rówieśników i w naszym otoczeniu. Przez ten okres dziecko może normalnie uczestniczyć w zajęciach organizowanych w przedszkolu. Chęć skorzystania z okresu próbnego prosimy zgłaszać w sekretariacie przedszkola lub telefonicznie. Wszystkich zainteresowanych zapisaniem dziecka do naszego przedszkola serdecznie zachęcamy do skorzystania z opcji darmowych dwóch dni próbnych.

Każdy rodzic może się zwrócić do naszych wychowawców o poradę, jeżeli okaże się, że dziecko ma problemy w okresie adaptacyjnym, do czego (jeśli jest taka potrzeba) zachęcamy.

Więcej na temat  okresu adaptacyjnego można przeczytać na naszym blogu: Adaptacja w przedszkolu

PRZYJDŹ, ZOBACZ I PRZEKONAJ SIĘ!